Як вибрати хороший шампунь для волосся?

Хороший шампунь для волосся

Давайте будемо чесними: такого поняття як «найкращий шампунь» в природі не існує. Це лише суб’єктивна характеристика, яка нічого не говорить про якість продукту. Який вибрати шампунь – повинен визначати виключно ваш тип волосся і його стан. Тобто, якщо шампунь повністю відповідає вашому типу волоссю, він і буде найкращим для вас. Активні речовини миючих засобів для волосся інших типів не тільки не дадуть потрібної дії, але можуть навіть нашкодити.

Обираємо шампунь за типом волосся

Шампунь за типом волосся

Для початку потрібно визначитися з вашим типом волосся. Фахівці виділяють чотири типи:

  1. Нормальне волосся. Власникам такого типу волосся можна тільки позаздрити. Їм не знайома проблема посічених кінчиків. Волосся цього типу здорове і міцне від природи. Для такого волосся необхідний м’який шампунь, який не вимиває природну змазку. Таким чином ви збережете його здоров’я і силу.
  2. Жирне волосся. Через надмірне виділення секрету з сальних залоз, розташованих на голові, волосся цього типу швидко брудниться, для нього характерний специфічний запах та часто утворюється лупа. Хороший шампунь для волосся даного типу повинен мати високі очищаючі властивості. До складу шампуню для жирного волосся входять антибактеріальні речовини, вітаміни А, С, К, протеїн, цинк, дьоготь, сірка, що нормалізують жировий обмін і роботу сальних залоз. Рослинні компоненти, а це зазвичай морські водорості, кропива, мати-й-мачуха, шавлій, заспокоюють і тонізують шкіру голови.
  3. Сухе волосся. Волосся цього типу здається тьмяним і млявими, легко ламається, кінчики часто січуться, на дотик дуже жорсткі. Подібні проблеми дуже часто виникають після фарбування, а особливо знебарвлення, під час яких кутикула (зовнішня оболонка волоса) втрачає свій природній захист. Цілком логічно, що кращі шампуні для сухого волосся повинні містити в своєму складі компоненти, які зволожуючі і відновлюють гідроліпідний баланс. Цю функцію виконують жири, вітаміни і фітоекстракти – зелений чай, ромашка, хміль, череда. Ланолін і лецитин також допомагають відновленню природної змазки навколо кутикули
  4. Комбінований тип волосся. Волосся комбінованого типу жирне біля коріння і має сухі кінчики. Зробити хороший шампунь для волосся даного типу – справжнє мистецтво. Адже він повинен мати подвійний ефект – з одного боку, добре очищати, з іншого, зволожувати. Шампуні для комбінованого волосся містять м’які миючі речовини, що знежирюють шкіру голови, і кондиціонер, який зволожує і живить волосся. Також до їх складу часто включають рослинні компоненти – морські водорості, кропива, яєчний жовток.

Вибирайте той шампунь, що розроблений спеціально для вашого типу волосся.

Шампуні для різних станів волосся

Крім основних типів, волосся розділяють ще й за його станом. Наприклад, тонке або фарбоване волосся.

Тонке волосся має невеликий діаметр. Шампуні для цього типу містять різні добавки, що збільшують його об’єм.

Для фарбованого волосся важливо не тільки відновити гідроліпідний бар’єр, але і зберегти колір. Тому миючі речовини в такому шампуні повинні бути дуже м’якими, щоб не вимивати і не руйнувати фарбувальні пігменти.

Якщо ви зіткнулися з проблемою випадіння волосся, то вам також потрібен особливий шампунь – той, який збільшить його життєвий цикл. Шампуні проти випадіння волосся містять речовини, що активізують кровообіг в шкірі голови і покращують живлення волосяних цибулин. Крім цього, хороші шампуні від випадіння волосся містять в своєму складі фітоекстракти, вітаміни і різні мікроелементи.

Натуральний шампунь – міф?

Натуральний шампунь для волосся

Шампунь – це продукт хіміндустрії. Головна складова будь-якого шампуню – це миюча основа, ПАР (поверхнево-активні речовини). ПАР виробляють хімічним шляхом. Тому говорити про повністю натуральний шампунь, виготовлений без застосування хімічних технологій, сьогодні не можливо.

Що ж мають на увазі, використовуючи термін натуральний шампунь?

  1. Продукція без консервантів. Виробники додають в косметичні засоби речовини, що перешкоджають життєдіяльності бактерій і грибків. Але консерванти здатні викликати алергію, що актуально для великої частини населення нашої планети. Тому останнім часом виник попит на косметику без парабенів (без консервантів). Однак потрібно враховувати, що органічний або натуральний шампунь має більш короткий термін придатності і тому, коштує набагато дорожче.
  2. Шампунь без лаурил і лаурет сульфатів. Це різновиди Павів. Як правило, саме ці речовини використовуються в якості миючої основи в більшості шампунів. Органічні шампуні мають в своєму складі інші Пави – з сімейства глікозоїдів. Вони натуральні і гіпоалергенні. Але будьте готові до того, що ціна на натуральні шампуні для волосся значно вище.

Чи може шампунь вплинути на ріст волосся?

Шампунь для росту волосся

Ця мрія породжує ідею пошуку кращого шампуню. Чому саме шампуню? Справа в тому, що шампунь – це засіб, який найбільш часто контактує з волоссям і має на нього позитивний вплив. Засоби для укладки не можуть виступити в ролі активатора росту волосся, так як, апріорі, завдають волоссю шкоди, маски можна застосовувати лише кілька разів на тиждень, так як більш часте застосування загрожує порушенням роботи залоз шкіри голови. Залишається тільки шампунь – активатор росту, який безболісно можна використовувати хоч кожен день.

Ріст волосся відбувається в напрямку від кореня до кінчиків. У волосині немає ні кровоносних, ні будь-яких інших судин, здатних забезпечити його живлення, тому його ріст відбувається лише за рахунок ділення клітин цибулини. Ну а швидкість росту прямо пропорційна швидкості поділу. Тому першочергове завдання шампуню для росту волосся – забезпечити цибулину речовинами, необхідними для швидкого відтворення клітин і їх подальшого живлення.

Починати вибирати шампунь для росту волосся необхідно зі скрупульозного вивчення його складу. При цьому не варто звертати увагу на складні хімічні назви, вас повинна цікавити лише наявність компонентів, які забезпечують проникнення поживних речовин в шкіру голови і, відповідно, підсилюють мікроциркуляцію крові, а також наявність самих поживних речовин. Це основні елементи стимуляції росту.